SON DAKİKA

Sözcü Gazetesi Davasında flaş tahliye kararı!

Sözcü Gazetesi Sahibi Burak Akbay ve 3 çalışanının yargılandığı davada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Gökmen Ulu’nun tahliyesine karar verdi.

Bu haber 08 Kasım 2017 - 17:16 'de eklendi ve 160 views kez görüntülendi.

Sözcü gazetesi davasında tahliye kararı… Habertürk Haber Merkezi’nden Veli Sarıboğa’nın aktardığına göre davanın tek tutuklu sanığı Gökmen Ulu, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Sözcü gazetesi davasının ikinci duruşmasına, tutuklu sanık Bekir Gökmen Ulu ile tutuksuz sanıklar Mediha Olgun ve Yonca Yücekaleli ile avukatlar katıldı. Burak Akbay’ın gelmediği duruşmayı, gazeteciler Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar da takip etti. Tanık Anıl Eren Yıldız, Ankara’dan SEGBİS sistemiyle katıldığı duruşmada ifade verdi. 

Sözcü Gazetesi sahibi ve 3 çalışanının yargılandığı davada, duruşma savcısı tutuklu sanık Bekir Gökmen Ulu’nun tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etmişti. Gökmen Ulu, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Bugünkü duruşmada, Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ve çalışanlarına yönelik biri tutuklu 4 sanığın yargılandığı davada, tanıklar dinlenildi.